به بزرگترین دانشنامه مالی فارسی خوش آمدید

وبلاگ

معرفی بهترین نرم افزارهای بودجه بندی و برنامه ریزی مالی

مدیریت موفقیت پول شامل پایش دقیق هزینه ها است. یکی از راهکارها برای این منظور استفاده از نرم افزارهای رایگان است. نرم افزار رایگان مالی شخصی می تواند به طرز شگفت انگیزی بر برنامه ریزی مالی به شما کمک کند. با کمک این نرم افزارها شما می توانید هزینه ها را ردیابی کنید، بودجه بندی داشته باشید و سایر موضوعات مالی خود را پیگیری کنید.

در ادامه این مقاله، نرم افزارهای مدیریت مالی را معرفی خواهیم کرد که می توانید آن ها را به صورت رایگان بر روی رایانه ویندوز، مک، لینوکس و یا تلفن همراه اندروید خود نصب کنید.

Mint

Mint یک برنامه ریز بودجه آنلاین از Intuit ، سازندگان TurboTax و Quickbooks است. این برنامه تمام داده های مالی شما را گردآوری میکند، و نمای کلی بودجه ، هزینه ، قبض ها را به شما نشان می دهد. می توانید بودجه خود را ایجاد کنید ، اهداف و یادآوری ها را تعیین کنید و داده های خود را بین وب و برنامه ها همگام سازی کنید. امنیت نرم افزار با رمزگذاری و احراز هویت چند مرحله ای افزایش می یابد. همچنین می توانید از Mint برای پیگیری سرمایه گذاری و سبد سهام خود استفاده کنید.

GnuCash

GnuCash یک نرم افزار برای کامپیوترهای رو میزی است. از ویژگی های آن می توان به مدیریت حساب های بانکی ، سهام ، درآمد و هزینه ها اشاره کرد. GnuCash مبتنی بر حسابداری دو گانه است و می توانید برای مشاهده داده های مالی خود گزارش های متفاوتی را اجرا کنید. GnuCash همچنین ابزارهای حسابداری مشاغل کوچک را ارائه می دهد که به شما امکان مدیریت مشتریان و فروشندگان را می دهد.

GnuCash با ویندوز ، Mac OSX ، GNU / Linux ، BSD و Solaris سازگار است. همچنین یک اپلیکیشن آندروید وجود دارد که به شما امکان می دهد هزینه های موجود را پایش و مدیریت کنید و بعداً آنها را به نرم افزار دسک تاپ وارد کنید.

AceMoney Lite

AceMoney Lite خود را به عنوان بهترین گزینه Microsoft Money یا Quicken معرفی می کند. با این برنامه شما می توانید بودجه خود را به راحتی مدیریت کنید، امور مالی خود را با ارزهای مختلف پیگیری کنید و سرمایه گذاری های خود را زیر نظر داشته باشید و عادات هزینه ای خود را بررسی کنید. از آنجا که این نسخه رایگان است، شما به دو حساب محدود می شوید. نسخه کامل از حساب های نامحدود پشتیبانی می کند.

Personal Capital

علاوه بر ابزار تجزیه و تحلیل جریان های نقدی، هزینه ها ، بودجه بندی و ارزش خالص، این نرم افزار مالی رایگان پایش سرمایه گذاری ها و برنامه ریزی بازنشستگی را نیز ارائه می دهد. تمرکزاین نرم افزار بر روی سرمایه گذاری های فردی است، به طوری که عملکرد پرتفوی را به شما نشان می دهد و به شما کمک می کند تا برای آینده تصمیم بگیرید.

اگر می خواهید برای دانشگاه یا بازنشستگی پس انداز کنید، ابزارهای رایگان این نرم افزار به شما نشان می دهد که آیا در مسیر درست هستید یا خیر.

این برنامه از طریق وب یا برنامه های Android و iOS قابل دسترس است.

Buddi

Buddi یک نرم افزار منبع باز برنامه بودجه است که بر روی سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس اجرا می شود و دارای چندین زبان است. Buddi می تواند داده های مالی را با پسورد رمزگذاری کند و حتی اگر سابقه مالی نداشته باشید استفاده از آن آسان است.

ویژگی هایاین نرم افزار شامل بودجه بندی، پیگیری حساب های بانکی و گزارش های مالی شخصی است. اما شما باید تراکنش ها را به صورت دستی وارد کنید.

Buddi با ویندوز ، Mac OS X و Linux سازگار است.

Microsoft Money Sunset Deluxe

پس از قطع استفاده از Microsoft Money Plus ، مایکروسافت Money Sunset Deluxe را به صورت رایگان در دسترس قرار داد. Microsoft Money Plus Sunset Deluxe جایگزین نسخه های قبلی این نرم افزار شده است، اما تنها پشتیبانی این نرم افزار فقط بصورت آنلاین است.

Microsoft Money Plus Sunset Deluxe فقط با ویندوز سازگار است

Free Budget Spreadsheets

اگر به نرم افزار شخصی کاملاً بسیار پیچیده و حرفه ای نیاز ندارید و فقط نگران مدیریت بودجه هستید، چند الگو صفحه گسترده بودجه وجود دارد که می توانید با Microsoft Excel ، OpenOffice Calc یا Google Sheets استفاده کنید. فقط کافی است آنها را در نرم افزار صفحه گسترده یا اکسل خود باز کنید تا جریان نقدی خود را مدیریت کنید.

تهیه شده در دانشنامه مالی سامان

معرفی بهترین نرم افزار های موبایل استخراج بیت کوین

در این مقاله بهترین نرم افزارهای اندروید جهت استخراج ارز دیجیتال را در Android معرفی خواهیم کرد، مرحله اول و آخر نصب یک برنامه استخراج ارز دیجیتال است که فرآیند را به صورت خودکار انجام می دهد. این برنامه های استخراج Bitcoin ، Ethereum و Monero برای Android به طور خودکار معاملات معلق را از بلاکچین بارگیری می کنند و پردازنده تلفن همراه شما را جهت صحه گذاری تراکنش های ارز دیجیتال به کار می گیرد.

MinerGate Mobile Miner

MinerGate Mobile Miner ، یکی از نرم افزار های محبوب استخراج ارز دیجیتال بر روی ویندوز است. این برنامه از ارزهای دیجیتال Monero ، Bitcoin ، Bytecoin ، Dashcoin ، DigitalNote ، FantomCoin ، Infinium-8 ، MonetaVerde و QuazarCoin پشتیبانی می کند و یکی از معدود برنامه های استخراج ارز دیجیتال با کیف پول داخلی برای ذخیره توکن های تولید شده است که دارای ابزار بررسی قیمت ارزهای دیجیتال، چت روم های ماینرها همچنین معاملات سکه در بازارهای ارز دیجیتال MinerGate ، Changelly.com است.

نسخه جدید این نرم افزار برای دستگاه های دارای سیستم عامل اندروید نیز وارد بازار شده است.

به منظور استخراج ارز دیجیتال با این برنامه، بعد از ایجاد یک حساب کاربری در MinerGate ، که اجباری است ، دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد: Mobile Mining یا Buy Cloud Mining. گزینه اول از سیستم پردازنده تلفن همراه شما به منظور استخراج ارز دیجیتال می کند و گزینه دوم پردازش را با پرداخت هزینه اسمی در سرورهای MinerGate بارگیری می کند. متأسفانه ، MinerGate فقط استخراج مبتنی بر ابر را برای بیت کوین و مونرو ارائه می دهد.

MinerGate به شما امکان می دهد تجربه استخراج ارز دیجیتال را تا مقدار زیادی سفارشی سازی کنید. می توانید تعداد پردازنده را کم یا زیاد کنید (به عنوان مثال تعداد هسته پردازنده ای که برای استخراج سکه استفاده می کند). و می توانید در هنگام خاموش بودن تلفن، کمبود شارژ باتری، از استخراج جلوگیری کنید. در حین استخراج می توانید بین یکی از سه سرعت کم – متوسط یا زیاد یک گزینه را انتخاب کنید. سرعت بالاتر استخراج به منابع استفاده بیشتر از پردازنده است.

گردآوری شده توسط تحریریه دانشنامه مالی سامان

استخراج بیتکوین توسط موبایل

چه چیزهایی در Bitcoin ، Ethereum ، Litecoin و Dogecoin مشترک است؟ همگی آنها ارزدیجیتال هستند- ارزهای دیجیتالی که از رمزنگاری برای تأمین منابع کاربران ، کنترل ایجاد واحدهای ارزی جدید و تسهیل انتقال واحدهای موجود از یک شخص یا فرد به شخص دیگر استفاده می کنند. آنها End to End و کاملاً غیرمتمرکز هستند: وقتی شخصی با ارز رمزنگاری شده معامله می کند، معامله به بلاکچین منتقل و از صحت تراکنش اطمینان حاصل می شود.

یک مرحله موقت مهم بین زمانی است که مشتری میزان مبلغ یک فنجان قهوه را با بیت کوین پرداخت می کند و صاحب کافه ارز دیجیتال خود را دریافت می کند، یک مرحله مهم وجود دارد: استخراج. برای هر معامله در شبکه (همچنین به عنوان “زنجیره بلوک” شناخته می شود) ، به اصطلاح “استخراج کنندگان” از محفظه های GPU ، ASIC ، تلفن های هوشمند و سایر دستگاه ها برای یافتن هش – عملکرد کریپتوکارنسی – استفاده می کنند که تراکنش جدید را متصل می کند. ، یا “بلوک” ، به سلف خود. در بیت کوین ، این معمای اثبات رمزنگاری براساس الگوریتم SHA-256 ساخته شده است.

و اما چه چیزی در آن برای استخراج کنندگان وجود دارد؟ در ازای هر تائید تراکنش، ماینر ها یک مبلغ به عنوان پاداش بر حسب ارز دیجیتال مبدا دریافت می کنند که پول ساده ای نیست – دشواری معماهای رمزنگاری با گذشت زمان افزایش می یابد – اما برای به دست آوردن سود مرتب در طولانی مدت کافی است.

شاید از خود بپرسید: چگونه می توانم من هم ماینر شوم؟ خوب ، سودآورترین استخراج کنندگان از رایانه های قوی دارای چندین پردازنده گرافیکی یا ابر رایانه استفاده می کنند. اما این به این معنی نیست که شما نمی توانید توسط دستگاه های دیگر با قدرت کمتر ارز دیجیتال استخراج کنید. برنامه های کاربردی استخراج ارز دیجیتال بر روی سیستم عامل Android ،وجود دارد. آنها یک شبه شما را ثروتمند نخواهند کرد، اما راهی عالی برای استفاده خوب از تلفن های هوشمند بیکار شما هستند.

چگونه می توان با گوشی اندروید، بیت کوین استخراج کرد

کسب درآمد و استخراج ارز دیجیتال توسط تلفن هوشمند چقدر دشوار است؟ بستگی به شانس شما دارد چرا که ماینرهای زیادی وجود دارند – افزایش محبوبیت این رمزنگار (ارزش کلی 8347،98 دلار از زمان انتشار) آن را به یک هدف جذاب برای علاقمندان استخراج ارزدیجیتال تبدیل کرده است. هر بیت کوین دارای آدرس 64 بیتی رمزنگاری شده و یک کلید عمومی و کلید خصوصی است که آدرس را باز می کند – این همان چیزی است که توسط استخراج کنندگان بیت کوین تولید می شود. اما محدودیت عرضه بیت کوین 21 میلیون واحد است و دشواری فعلی به حدی است که تولید کسری از بیت کوین برای اکثر گوشی ها ماه ها به طول می انجامد.

نرخ هش، به عنوان خروجی یک تابع هش تعریف می شود. هش سرعتی است که یک دستگاه استخراج بیت کوین می تواند مسائل رمزنگاری شده دیجیتال به منظور استخراج را تکمیل کند. NVIDIA GTX 1080 Ti ، یکی از قدرتمندترین واحدهای پردازش گرافیک (GPU) در بازار ، با سختی Bitcoin حدود 3.8 میلیون و نرخ تبدیل 8،380 دلار برای هر بیت کوین ، فقط می تواند 0.01615 دلار در یک ماه با نرخ هش 980 تولید کند.

به منظور مقایسه، در ادامه لیستی از تلفن های هوشمند اندرویدی با نرخ هش ارز رمزنگاری شده (با استفاده از الگوریتم CryptoNight در MinerGate) آورده شده است:

مدل تلفن همراهنرخ هش بر ثانیه
Huawei Mate 950
Samsung Galaxy Note 850
Samsung Galaxy S8 Plus45
Samsung Galaxy S745
OnePlus 541
Google Pixel 240
LeEco Le 240
Xiaomi Redmi Note 335
Asus ZenFone Selfie18
Asus ZenFone 217
Samsung Galaxy S514
Nexus 510
iRULU eXpro Tablet10
OnePlus 3T8
Samsung Galaxy A38
LG G47
Samsung Tab V3 Lite6.15
OnePlus One6
Motorola Razr Max5
Alcatel Vodafone Smart Tab 3G4

واضح است که با تلفن هوشمند خود یک شبه ثروتمند نخواهید شد. با این اوصاف، گزینه دیگری برای استخراج بیت کوین وجود دارد که نسبتاً سودآوترر است: استخراج ارزهای رمزپایه جایگزین (به اختصار “altcoins”) و تبادل آنها با بیت کوین.

منبع: دانشنامه مالی سامان

معرفی ماشین حساب آنلاین سود استخراج بیت کوین

وب سایتی که در این پست قصد داریم به شما معرفی کنیم، یک وب سایت کاملاً رایگان شامل یک ماشین حساب آنلاین است که براساس قدرت هش، میزان مصرف برق، هزینه برق براساس هر کیلو وات و درصد کمیسیون استخر به شما میزان سود روزانه و ماهانه استخراج را می دهد.

مبنای محاسبات

معیارهای استخراج براساس نرخ هش شبکه 131،123،240،996 GH / s و با استفاده از نرخ ارز BTC – USD 1 BTC = قیمت روز به دلار محاسبه می شود. این ارقام براساس نرخ هش کل شبکه و نرخ تبدیل BTC به USD متفاوت است. پاداش بلوک در زمان معرفی وب سایت در 6.25 BTC ثابت شده است. پاداش بلوک آینده و تغییرات نرخ هش در نظر گرفته نمی شود. میانگین زمان بلوک استفاده شده در محاسبه 674.9841 ثانیه است. میزان هش شبکه در طول زمان متفاوت است ، این فقط یک برآورد بر اساس مقادیر فعلی است.

دسترسی به ماشین حساب

ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان شد

ایلان ماسک بنیانگذار و مدیر اجرایی SpaceX اکنون با دارایی خالص بیش از 185 میلیارد دلار ثروتمندترین فرد در جهان است و جف بزوس، صاحب آمازون را با ارزش 184 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد.

طبق گزارش رسانه ها، صعود ایلان ماسک به اولین ثروتمند جهان بیشتر به دلیل افزایش قابل توجه قیمت سهام شرکت یعنی تسلا است.

بخوانید؛ بهترین تصمیمات تجاری بازیگران هالیوود

جف بزوس از سال 2017 ثروتمندترین فرد جهان بود

ارزش ایلان در ابتدای سال 2020 حدود 27 میلیارد دلار بود. رشد شرکت او به طرز شگفت آوری سریع بوده است. CNBC گزارش داد که رشد سرمایه او بالاترین سرعت را در دهه گذشته داشته است.

جولای گذشته، ایلان ماسک از وارن بافت به عنوان هفتمین فرد ثروتمند جهان پیشی گرفت. پنج ماه بعد ، او از 6 نفر دیگر سبقت گرفت و به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد.

همچنین بخوانید؛ وارن بافت پول‌های خود را کجا نگه می‌دارد؟

ماسک در طی 12 ماه گذشته بیش از کل دارایی خالص بیل گیتس 132 میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

رشد و افزایش قیمت سهم تسلا دلیل اصلی افزایش ثروت وی بوده است، چرا که قیمت سهام تسلا بیش از 900 درصد در سال گذشته افزایش یافته است.

درآمد اضافی از SpaceX Save translation

SpaceX شرکت دیگری متعلق به ایلان ماسک است که در بازارهای مالی نیز عملکرد خوبی داشته است. با این حال ، بر خلاف تسلا ، SpaceX یک شرکت تجاری عمومی نیست. سال گذشته ، این شرکت دو مأموریت ارسال انسان را به ایستگاه فضایی بین المللی انجام داد. از آنجا که ناسا در سال 2021 ماموریت شاتل فضایی خود را متوقف کرد، شرکت ماسک وارد عرصه شد.

نکته جذاب اینجاست که شرکت فضایی ماسک در سال 2020 به 26 مأموریت سفینه فضایی پرداخته است که بالاترین بالاترین میزان در طول یک سال بوده است.

SpaceX علاوه بر فضا، پیشرفت های مهمی در توسعه Starship نیز ایجاد کرد. به طوری که یک سیستم حمل و نقل برای حمل و نقل مردم به مریخ ، ماه و سایر مقصد های فضایی توسعه یافته است.

ماسک همیشه بر این عقیده است که هدف اصلی وی از راه اندازی SpaceX کمک به بشریت بوده است. وی بودجه این پروژه را در سال 2012 تأمین کرد و قصد داشت قسمت زیادی از دارایی خود را صرف این پروژه کند.

ماسک و بزوس در مورد طبیعت و محیط زیست ایده های مشابهی دارند. هر دوی آنها اظهار داشتند که سیستمهای پرواز فضایی قابل استفاده مجدد برای دستیابی به یک محیط ایده آل برای بشریت حیاتی هستند.

در حالی که با وجود اوضاع پندمیک ناشی از ویروس کرونا در سال 2020 ، فضای تجاری برای تسلا مطلوب باقی مانده است، اما شرکت آمازون بزوس تحت فشارهای مالی بسیار زیادی بوده است.

انتظار می رود ماسک جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را برای سال های زیادی حفظ کند.

گردآوری شده در گروه تحریریه دانشنامه مالی سامان

ماشین حساب آنلاین سرمایه گذاری BITCOIN

وب سایتی که امروز قصد داریم به شما معرفی کنیم، یک ماشین حساب ساده برای ارز دیجیتال بیت کوین است. با این ماشین حساب شما می توانید مقدار رشد پول و سود آتی خود را قبل از خرید هر مقدار بیت کوین حساب کنید. حتی اگر بیت کوین دارید، با این ماشین حساب می توانید مقدار سود آیند خود را برآورد کنید.

به منظور دسترسی به ماشین حساب آنلاین و رایگان سرمایه گذاری بیتکوین، اینجا کلیک کنید.